Nowy sposób jedzenia

Wprowadzenie

Nie mam na myśli lodów bez grama tłuszczu. Chodzi mi raczej o prawdziwy produkt z dodatkiem jajka, śmietany, cukru. Lody, ulubiona przekąskach smakoszy. Deser, na którego widok zza szklanej gablotki drżą modele i kulturyści. Mój zaskakujący wstęp z pewnością wprawił cię w zakłopotanie. Być może czujesz się nieswojo z tym co przeczytałeś.

To prawda : jem lody, naleśniki polane sosem jagodowym i to nie w ramach planowanego, oszukanego posiłku! Pomyślisz, jakie są tego konsekwencje? Żadne. Nie czuję wyrzutów sumienia po zjedzeniu tych produktów. Co najważniejsze, nie wpływają one na moje ciało i jego kształt.

Nic się nie zmieniło – wciąż lubię dobrze zjeść. W mojej diecie nie brakuje warzyw, białek, tłuszczów. Nie mierzę proporcji tych produktów łyżeczką od kawy. Nie przejmuję się ilością, którą spożyję. Jeśli sięgam po jajka, nie zastanawiam się w skupieniu, ile powinienem ich zjeść. Nie robię również awantury, kiedy dostanę od kelnerki chleb tostowy, zamiast pełnoziarnistego.

W rzeczywistości, żyję jak przeciętny człowiek. Cieszę się życiem i jeśli mam możliwość zjeść coś naprawdę smacznego – sięgam po to. Powiem ci więc, co robię. To o czym opowiem jest możliwe do zrealizowania przez niemal każdego. Jedyne czego potrzeba to chęci stosowania się do moich zasad.

Poziom cukru we krwi

Całkiem niedawno napisałem artykuł dotyczący moich spostrzeżeń odnośnie spożywania 6 posiłków dziennie. Cytując: „Podczas gdy kiedyś komórki były wrażliwe na insulinę (tak jak otyła osoba jest narażona na przypływy gorąca podczas dni wysokich temperatur), odporność na nią drastycznie wzrasta, ponieważ podlega ona atakowi cukru we krwi niemal przez cały czas.”

I dalej: „To całkiem możliwe, że twój poziom cukru we krwi znajduje się średnio powyżej 85 mg – jeśli nie więcej. W tej sytuacji jesteś już wrażliwy na insulinę i być może znajdujesz się na najlepszej drodze do rozwoju pełnoobjawowej cukrzycy.„

W artykule tym, wyjaśniłem, jak to możliwe, że poprzez częste jedzenie przez kilka lat, nasza wrażliwość na insulinę byłaby bardzo duża. Tak, jak już wcześniej napisałem – powodem tego nie jest kiepska dieta. Jako dowód na to, że nie żywię się „śmieciowym jedzeniem” przytoczyłem fakt, że nie pamiętam smaku tłustych pączków.

Moim rozwiązaniem na zmniejszenie stężenia cukru we krwi i zwiększenie wrażliwości na insulinę jest zmiana programu żywieniowego. Należy zmniejszyć ilość spożywanych posiłków od 6 do 4 dziennie. W ten właśnie sposób ukazałem jedynie połowę prawdy. Koncentrowałem się wtedy na aspektach zdrowotnych diety pominąłem zaś obszar fizyczny – którego zresztą jestem zwolennikiem. Nie wspomniałem również o tzw. skrajnych zachowaniach związanych z żywieniem.

3 zasady

Po pierwsze chciałbym wspomnieć o pierwszych dwóch prawach budowania mięśni, które zresztą mają duży sens. 1 z nich ukazuje realizację najlepszego programu treningowego w nawiązaniu do swoich celów. Prawo numer 2 wymaga, abyś pozwolił na odpoczynek swojemu ciału i stworzył warunki dla jego pełnej regeneracji. Ostatnie odnosi się do tego co większość ludzi w pełni nie docenia, albo po prostu ignoruje.

Aby zapewnić sobie największe korzyści z wykonania treningu, wykorzystaj związki, które są wymagane do generowania energii, ochraniaj swoje mięśnie. Może to być wykonane jedynie przed, w trakcie i podczas 6 godzinnego treningu.

Powinieneś być surowy i charakteryzować się rygorystycznym podejściem do swojego odżywiania w dni w których wykonujesz aktywności fizyczne. W momencie, kiedy spożywasz odpowiednią ilość białka, węglowodanów i innych złożonych związków we właściwych formach, we właściwym czasie – będziesz zwiększał swój rozmiar.

Skutek tego działania jest tak zauważalny, że prawie nie ma znaczenia, jak wykorzystasz pozostałe godziny w ciągu dnia. W momencie, kiedy zaniedbasz 3 – wyżej wymienione zasady, będziesz jedynie tracił swój czas na siłowni. Nawet jeśli jesteś z osobą małej wiary, która neguje założenia nauki o suplementach – poniżej zamieściliśmy wskazówki dla zwiększenia wydajności, wytrzymałości, wielkości i regeneracji. Nie możesz zaprzeczyć podstawowej filozofii programu, którą zresztą polecamy.

Jeśli twoje mięśnie (z wykorzystaniem węglowodanów i złożonych składników odżywczych) łączą się z białkami specyficznych di i tri peptydów – możesz manipulować tymi składnikami zarówno przed, jak i po treningu. Możesz zapewnić sobie regularny wzrost mięśni, pod warunkiem, że będziesz dobrze wykorzystywał te związki. Będziesz spożywał 100 gramów (lub więcej) białek anabolicznych oraz sporą dawkę węglowodanów.

Podczas, gdy znajdziesz się na podstawowym poziomie, dostarczysz swoim mięśniom 4 razy więcej porcji wartości odżywczych. Jeśli stosujesz się do prawa numer 3, osiągniesz zauważalne rezultaty, niezależnie od tego co będziesz robił przez resztę dnia. Teraz powinieneś już rozumieć moje słowa na temat lodów i naleśnikach z polewą. Jeśli myślisz, że odrzuciłem z mojej diety warzywa i zdrową żywność – jesteś w błędzie.

W mojej diecie warzywa są bardzo ważnym składnikiem. Unikam ekstremalnie niezdrowego jedzenia. Jestem dorosły, ale prowadzę normalne życie. Nie męczy mnie poczucie winy w momencie, gdy zjem miskę poduszek kakaowych z dodatkiem mleka.

Nic się nie zmieniło! Jedzenie, które spożywasz jest nadal solidne. Zwracaj uwagę na jakość produktów, które konsumujesz. Tylko dlatego, że nie musimy się martwić o ilość spożywanych węglowodanów, tłuszczów, białka – nie oznacza, że możemy objadać się chips’ami ziemniaczanymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2013 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone.
O mnie | Kontakt