Dziesięć najlepszych przetestowanych sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej

Artykuł ten jest kontynuacją poprzednich części. Oto pozostałe metody na redukcję tkanki tłuszczowej. Powszechnie używanym suplementem przez sportowców jest johimbina. Przybliżymy w skrócie jej działanie i działanie kilku innych substancji. Zapraszamy do artykułu!

Inne metody na redukcję tkanki tłuszczowej

Dinitrofenol to związek chemiczny jest stosowany w przemyśle do produkcji barwników i materiałów wybuchowych. Jego wpływ na utratę wagi został odkryty przy okazji kwestii bezpieczeństwa, kiedy pewna liczba pracowników w zakładach zbrojeniowych cierpiała różne symptomy, a nawet była bliska śmierci.

Stwierdzono, że wdychali oni pył DNP. DNP to metaboliczne toksyny, co oznacza, że jest to trucizna, która wpływa na mitochondria, nie pozwalając im funkcjonować.

Mitochondria są „elektrownią” dla komórek, wytwarzającą cząsteczki energetyczne ATP z glukozy i kwasów tłuszczowych. W obecności DNP mitochondria nie produkują ATP, a produkcja energii spada o 60 procent, chociaż zapotrzebowanie ciała na energię pozostaje niezmienne, wymagając więcej „paliwa” do spalenia dla potrzeb organizmu.

Chociaż DNP jest niezwykle silne, być może to najsilniejszy spalacz tłuszczu jaki znam, nie jest już stosowany dla utraty wagi. Okazuje się, że DNP wystawia ciało na skrajny stres oksydacyjny, powodując katarakty i inne problemy. Kulturyści mają problem z tolerancją DNP i używają go tylko przez krótki czas.

Johimbina i inne produkty na spalanie tłuszczu

Inne interesujące produkty, które obiecują spalanie tłuszczu i są powszechnie używane przez kulturystów to na przykład johimbina. Johimbina jest lekiem, który ma zdolność blokowania receptorów alfa-2, receptorów, które blokują efekt spalania tłuszczu NE w komórkach tłuszczowych. Captopril jest lekiem stosowanym na nadciśnienie tętnicze, który blokuje aktywność hormonów obecnych w komórkach tłuszczowych i może zmniejszać receptory alfa-2.

Liposukcja, natomiast, jest zabiegiem chirurgii estetycznej, który może usunąć pokłady tłuszczu. Kulturyści podejmą się ekstremalnych środków, żeby utracić tkankę tłuszczową. Jak można zauważyć, większość z tych metod niesie ze sobą ryzyko i wiele z nich jest nielegalnych bez recepty lekarza.

Żadna z opisanych metod w tej i w poprzednich częściach artykułu nie może być stosowana bez dalszej edukacji na temat kosztów i ryzyka. Jeśli podejmujemy się którejś z nich, należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe konsekwencje.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2013 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone.
O mnie | Kontakt