Diety high carb przy redukcji

Diety high carb to, najogólniej rzecz biorąc, diety posiadające w swoim składzie wysoki poziom węglowodanów. Są one w pewnym sensie intuicyjnie nieprzystające do redukcji, ponieważ ćwiczenia na redukcję i cały trening na redukcję kojarzy nam się raczej z dostarczaniem do organizmu jak najmniejszej ilości energii i spalanie jej jak najwięcej w czasie ćwiczeń. Nie jest to jednak takie proste.
Kiedy wykonuje się ćwiczenia na redukcję i nie ma odpowiedniej podaży węglowodanów, zaczynają się deficyty glikogenu w mięśniach. Efektów tego jest kilka. Przede wszystkim, brakuje energii do ćwiczeń i nie można działać tak intensywnie, jak by się tego chciało. Drugi element jest znacznie bardziej problematyczny, ponieważ deficyt glikogenu powoduje redukcję tkanki mięśniowej, przez co początkowa utrata wagi może odbywać się głównie właśnie ze względu na redukcję mięśni. Na pewno nie o to nam tutaj chodzi.
Dieta z wysoką zawartością węglowodorów musi oczywiście być stosowana z umiarem. Najczęściej, kiedy wykonywany jest trening na redukcję, stanowi ona po prostu przedłużenie normalnej diety, czyli ćwiczenia na redukcję nie powodują, że równocześnie zmieniamy naszą codzienną dietę. Taki mechanizm nie może jednak funkcjonować zbyt długo. Najprawdopodobniej bowiem organizm ustali sobie określone status quo i redukcja nie będzie prowadzona. Dlatego trzeba po jakimś czasie przestawić się na dietę powoli zmniejszającą ilość węglowodanów w organizmie, co jednak powinno następować bardzo powoli i nie powodować żadnego szoku w naszej diecie. Konieczna jest tutaj dokładna obserwacja swojego organizmu, ponieważ jeśli redukcja nie następuje w ogóle lub zatrzymuje się na jakimś określonym poziomie, konieczne jest rozpoczęcie zmniejszania udziału węglowodanów w diecie i tym samym przy okazji zmniejszania jej całkowitej kaloryczności. Jeśli w tym samym czasie nie nastąpi istotna zmiana w obciążeniach treningowych, nie powinno to prowadzić do spadku masy mięśniowej czy ograniczenia wydolności organizmu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2013 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone.
O mnie | Kontakt