Czy jesteś twardy?

bądź twardyJeśli chcesz osiągnąć swój cel powinieneś przestać zgrywać maminsynka – bądź twardy. Bądź twardy zarówno na siłowni, jak i siedząc przy stole spożywając posiłek. Przestań być rozpieszczoną osobą – zwalcz to w sobie!

Wprowadzenie

Porozmawiajmy o wysiłku, ciężkiej pracy. Dwa kilometry od Colorado Rockies znajduje się Leadville. Powietrze tam powoduje, że każda próba oddechu przypomina wykonywanie treningu cardio. Spacer po tamtejszych wzgórzach jest podobny do sprintów. Krajobraz jest mało przyjazny. Jest to idealne miejsce do zorganizowania maratonu. Pod jednym warunkiem – że jesteś kompletnie szalony.

Czy maratony są trudne do pokonania? Leadville potrzebuje czegoś trudniejszego. Z tego powodu powstał Leadville Trail 100. Chrisopher McDougall opisał to najlepiej : „Spróbuj dwa razy wystartować w Boston maratonie, a następnie postaraj się wspiąć na Pikes Peak. Dokonałeś tego? Świetnie. Teraz zrób to kolejny raz i kolejny, aż do momentu, gdy twoje oczy same się zamkną.”

Długość maratonu Leadville wynosi 4 odległości pełnych maratonów. Połowa biegu odbywa się w środku nocy. Osoby, które startują w maratonie są przygotowane na walkę z lękiem wysokości. Na uczestników czyhają strome i kręte szlaki.

Osoba, która zakończy bieg Leadville w mniej, niż 30 godzin otrzymuje medal. Należy zaznaczyć, że nie jest wręczanych wiele medali. Nie jestem fanem takich wytrzymałościowych maratonów oraz nie przepadam nawet za regularnymi wyścigami. Uważam jednak, że maraton Leadville Trail 100 jest niesamowitą alternatywą. Bardzo trudno go pokonać, co dowodzi, że osoby biorące udział w tym wydarzeniu są niezwykle zdeterminowane i charakteryzują się potężną siłą charakteru.

Czy potrzebujesz innego przykładu wytrzymałości?

Czy słyszałeś kiedyś o Aron Ralston? Wyobraź sobie, że ten mężczyzna został uwięziony pod ciężarem głazu o masie 45 kilogramów na 5 dni. To naprawdę miało miejsce. Aby uwolnić się, musiał stracić rękę. Postała ekranizacja tej historii – został nakręcony film o nazwie: 127 godzin. Ralson ukończył również wyścig Leadville Trail 100.

Przestań ssać swój kciuk

Dlaczego przedstawiamy tutaj historie ukazujące prawdziwą siłę, hart ducha i wytrzymałość? Ludzie zazwyczaj nie podążają zgodnie z założeniami swojego programu żywieniowego, planu treningowego. Wymówką dla nich jest zbyt napięty grafik w innych obszarach życia. Często jesteśmy zbyt słabi, aby oprzeć się świeżym, chrupiącym bułeczkom – którymi jesteśmy częstowani. Na te wszystkie wykręty, odpowiem: „to nie prawda!”.

Główne motto Leadville Trail 100 brzmi: „Jesteś silniejszy, niż myślisz. Możesz zrobić więcej, niż przypuszczasz.” Jednym z powodem, dla którego denerwuję się na ludzi zmagających się z nadwagą jest fakt, że nie podejmują oni żadnych prób, aby zmienić swoją sytuację i wpłynąć na stan swojego zdrowia.

Mam silną wiarę w potencjał każdego człowieka – zwłaszcza jeśli mówimy o zwykłej utracie tkanki tłuszczowej. Każdy z nas dysponuje silną wolą, aby osiągnąć jeszcze większe rzeczy, niż do tej pory. Jestem zaskoczony, że postrzegamy się jako osoby silne i twarde – podczas gdy wciąż trzymamy nasze kciuki w ustach i oczekujemy rozpieszczania od wszystkich wokół.

Jeśli chcesz zobaczyć swój potencjał zapomnij o tzw. „śmieciowym jedzeniu” i przesiadywaniu po 28 godzin tygodniowo przed telewizorem. Będzie to tylko i wyłącznie zmarnowany czas. Jesteśmy o wiele bardziej silniejsi, niż zdajemy sobie z tego sprawę.

Być może w najbliższym czasie nie wystartujesz w maratonie Leadville 100, ale masz wpływ na redukcję swojej masy tłuszczowej o 11 kg. Zapewniam cię, że znajdziesz czas, aby wykonać trening. Warunek jest tylko jeden – wyłącz ten cholerny telewizor!

Możesz powiedzieć: „Przecież ten mężczyzna uwięziony pod głazem musiał uciąć sobie rękę, aby przeżyć! – To co innego!” . Odpowiem: Nie jesteś zniewolony przez kawałek skały, ale poprzez redukcję tkanki tłuszczowej, również możesz uratować swoje zdrowie i życie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2013 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone.
O mnie | Kontakt