Ćwiczenia na plecy w domu: Górna część

Trening pleców to dla każdego kulturysty absolutna konieczność. Nie tylko ze względu na to, że mięśnie tej partii ciała prezentują się niezwykle efektownie, ale przede wszystkim dlatego, że od ich dobrej kondycji może zależeć nie tylko jakość całego wysiłku siłowego, ale w ogóle możliwość jego wykonania.

Warto jednak pamiętać, że to duża grupa mięśniowa, więc pracę nad nią należy podzielić na kilka etapów. Dziś zajmiemy się ćwiczeniami na plecy górne. Dlaczego są one istotne? Cóż, przede wszystkim korzystnie wpływają na naszą postawę, robimy się bardziej wyprostowani, korygują się różnorakie wady. A jak wiadomo, od tego czy chodzimy prosto może zależeć niezwykle dużo – to jak postrzegają nas inni, jaki mamy nastrój, jak duża jest nasza pewność siebie. (Uwaga! W pracy nad postawą równie duże znaczenie ma trening klatki piersiowej.)

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy was iż takie ćwiczenia na plecy warto regularnie wykonywać – szczególnie biorąc pod uwagę, że nie będziesz musiał nawet wychodzić z domu. Pod warunkiem, że masz w nim najprostszy zestaw hantli.

Pierwszym elementem treningu pleców będzie „wzruszanie ramionami”, czyli unoszenie barków. W dłoniach trzymaj hantle, ręce miej wyprostowane. Wykonaj kilkanaście powtórzeń. Kiedy skończysz, nie odkładaj sprzętu. Tym razem będziesz podciągał hantle wzdłuż tułowia (po zakończeniu powtórzenia łokcie powinny być ugięte, a ramiona powinny znajdować się równolegle do podłogi).

Proponujemy też ćwiczenia na plecy z użyciem drążka. Zarówno w przypadku podchwytu jak nachwytu wyćwiczysz mięśnie tej partii ciała. Prawdopodobnie na początku nie dasz rady wykonać zbyt dużej ilości powtórzeń, ale nie przejmuj się – trening czyni mistrza! Możesz próbować robić o 1-2 ruchy więcej co tydzień lub dwa.

Pamiętaj, że pracę nad plecami, podobnie jak nad każdą inną częścią ciała, należy poprzedzić rozciąganiem. Wykonaj skłony, krążenia barków, wyciągnij się do góry i do przodu – krótko mówiąc zrób wszystko, aby nieco rozruszać kręgosłup. Powodzenia i spektakularnych efektów!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2013 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone.
O mnie | Kontakt