Ćwiczenia na plecy – dla których sportowców?

Trening siłowy tradycyjnie kojarzy nam się z kulturystami i trzeba przyznać, że pozostałym amatorom aktywności fizycznej zdarza się o nim zapominać. Co ciekawe, coraz rzadziej, ale wciąż ma to miejsce nawet na profesjonalnym szczeblu… Nie mówiąc już o osobach, które na przykład po prostu lubią od czasu do czasu pograć w tenisa lub na siłownię zapisały się na chwilę, aby zbić wagę czy poprawić kondycję.

Do wszystkich tych aktywności należałoby jednak dołożyć trening siłowy, a ćwiczenia na plecy tak naprawdę powinien zainteresować się… po prostu każdy. Wszyscy przecież chcemy cieszyć się zdrowym kręgosłupem, a ten możemy sobie zapewnić zwłaszcza poprzez wzmocnienie podtrzymujących go mięśni, czyli dzięki treningowi pleców.

Przy tym są takie dyscypliny, w przypadku których jest to ważniejsze niż w innych, bo bardziej obciążamy te partie ciała. Należy do nich choćby kolarstwo. Ten sport ma wiele korzyści dla naszego zdrowia – poprawia wydolność i odporność, zwiększa pojemność płuc, wzmacnia mięśnie nóg, nadaje się nawet dla tych, którzy cierpieli na kontuzje kolan. Dla kręgosłupa może być jednak uciążliwy. Dlatego ćwiczenia na plecy powinny być obowiązkowe dla wszystkich tych, którzy startują w wyścigach i maratonach lub po prostu spędzają na rowerze długie godziny.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku tenisistów. Pamiętacie słynny mecz Agassiego z Cypryjczykiem Baghdatisem? Młodszy z nich, z powodu kontuzji pleców, praktycznie nie mógł poruszać się po korcie. To wcale nie tak rzadki przypadek, należy więc zrobić wszystko, aby poprzez trening na plecy odpowiednio je wzmocnić.

Takie problemy nie są też obce biegaczom, siatkarzom czy koszykarzom… Krótko mówiąc – wszyscy, którzy mogą w swoich ukochanych dyscyplinach nabrać większej pewności poprzez wzmocnienie kręgosłupa, powinni czym prędzej kupić karnet na siłownię i zacząć regularnie wykonywać ćwiczenia na plecy. Życzymy fantastycznych rezultatów – nie tylko w treningu siłowym, ale też w tym, co zajmuje was na co dzień! Niech każda z podejmowanych przez was aktywności perfekcyjnie się uzupełnia…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2013 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone.
O mnie | Kontakt