3 proste sposoby na spalanie tłuszczu

Rozwiążmy ten problem. Odpowiedzmy sobie na podstawowe pytania, dokonajmy oceny, obserwujmy reakcję naszego organizmu. Zawsze działajmy tak, aby nasz organizm reagował lepiej i szybciej uzyskiwał wyniki.

Wprowadzenie

Nauczyłem się, że prosta praca dobrze działa na trening i dietę. W momencie, kiedy widzę, że ktoś zmaga się z utratą tłuszczu – zawsze sprawdzam, czy mogę uprościć jego starania. Jeśli coś jest łatwe, nie oznacza to zawsze, że tym samym jest mniej efektywne. Proste rzeczy są szybsze do wykonania. Skomplikowane programy wymagają od nas stałej uwagi podczas ich realizacji. Co można zrobić, aby diety wydawały się prostsze? Poniżej przedstawiamy wam 3 sposoby.

100 gram węglowodanów

Opracowałem ten plan wraz z Chris’em Shugart. Wydaje się on całkiem prosty w zastosowaniu. Jego efektywność jest również znaczna. Założenia programu są banalne : należy ograniczyć spożywanie węglowodanów do 100 gram dziennie.

Dieta shake’owa

Stosowanie programu żywieniowego uwzględniającego spożywanie koktajli pomoże ci utrzymać smukłą sylwetkę ciała w bardzo „gorączkowym” etapie twojego życia. Jedz na śniadanie te produkty, które do tej pory przygotowywałeś. Nie obawiaj się sięgnąć po jajka, szpinak, kiełbasę, itp.. Następnie – każdego dnia, zrób 2 wysokiej jakości shake’i owocowe. Napoje możesz przygotować każdego ranka – przed tym, jak opuścisz swoje mieszkanie.

Zjedz obiad, jaki dotychczas jadłeś. Dopuszczalne są takie produkty, jak : stek i brokuły, łosoś, szparagi, etc.. To bardzo proste. Stosowanie się do tych zasad przyniesie efekty, ponieważ koktajle owocowe posiadają mało kalorii i mają niską zawartość mikroskładników. Kolejnym plusem tej mikstury jest bardzo krótki czas potrzebny na jej przygotowanie.

Dieta shake’owa
– 1 1/2 łyżeczki proszku niskowęglowodanowego
– 1/4 szklanki orzechów włoskich
– 2 łyżki siemienia lnianego
– 1 szklanka jagód
– 1 1/2 szklanki wody
– 3 kostki lodu

Wszystkie wyżej wymienione produkty wrzuć do blendera, dokładnie wymieszaj. Powstałą miksturę przelej do pojemnika / kubka. Gotowe! Przygotowałeś smaczną przekąskę, którą możesz zabrać ze sobą.

Dieta 3X

Dieta o nazwie : „3X” była opracowana z myślą o klientach, którzy nie lubią różnorodności w posiłkach spożywanych na co dzień. Jeśli znajdujesz się w tej grupie osób, powinieneś przez 3 dni wykluczyć skrobię ze swoich posiłków. Możesz zmieniać kolejność tych dni dla okresu 12 – 15 dni.

Poniżej przedstawiamy wam przykładowy program żywieniowy :
Śniadanie :
– 4 jaja
– 4 białka
– 2 pokrojone cebulki
– 1 pokrojony pomidor
– 1 pokrojone, małe jabłko

Wymieszaj wszystkie składniki na patelni.

Posiłek numer 2:
– 2 szklanki jogurtu greckiego o 2 % zawartości tłuszczu
– 1 miarka proszku węglowodanowego (o smaku banana lub wanilii)
– 2 łyżki siemienia lnianego
– około 30 gram orzechów nerkowca

Posiłek numer 3:
– około 170 gram steku
– 2 szklanki brokułów
– 2/3 szklanki ciecierzycy
– 1 łyżeczka oliwy z oliwek extra virgin

Posiłek numer 4:
– 3 udka z kurczaka bez kości
– 2 szklanki zielonego groszku
– 1 1/2 łyżeczki masła

Wymówki i ograniczenia psychiczne

Jeśli twoim celem jest pozbycie się zbędnych kilogramów, powinieneś powrócić do podstaw. Zacznij działać zgodnie z jednym z tych – 3 planów i rozpocznij walkę z uporczywym tłuszczem. Jednakże, mimo że udostępniam ci 3 programy do których mógłbyś się stosować – znajdziesz tutaj również 2 rozwiązania problemów natury fizycznej i psychologicznej.

– Jesteś zbyt zmęczony
Rozmawiałem niedawno z moim przyjacielem który każdego roku dba o to, aby zabłysnąć na scenie kulturystycznej. W momencie, gdy zapytałem go o najważniejszy czynnik utraty tłuszczu – usłyszałem odpowiedź – sen. Sen ? – Tak, dobrze przeczytałeś!
Takie podejście jest sprzeczne z tym, które przekazuje nam świat wokół. Czy, aby nie powinniśmy stosować używek, pracować po 12 godzin dziennie, pracować w nocy i spać po 3 – 4 godziny.

To byłby duży błąd. Jeśli chcesz uzyskać smukłą, ładną sylwetkę – potrzebujesz odpoczynku i regeneracji. Te dwa procesy – sen i spalanie tkanki tłuszczowej są ze sobą ściśle związane pod względem tolerancji glukozy. Jedno z badań przeprowadzonych przez Diabetes Care, wykazało, że ludzie, którzy przeznaczają na odpoczynek 4,5 godzin na dobę mają wyższy poziom wydzielania insuliny i wyższy indeks wrażliwości insuliny (w porównaniu do uczestników eksperymentu, którzy spali po 6 godzin).

Inny eksperyment pokazał, że zmiana ilości snu od 8 godzin na dobę na 4 godziny w ciągu zaledwie dwóch dni – spowodowała wzrost poziomu glukozy i insuliny po śniadaniu, przy jednoczesnym osłabieniu uwalniania glukagonu. Związek pomiędzy snem, a tolerancją glukozy może być powiązany z dysfunkcyjnymi komórkami tłuszczowymi.

Kolejne badania dowodzą, że szczupłe i zdrowe osoby doświadczają zmniejszenia wrażliwości na insulinę w momencie, gdy ich sen jest ograniczony. W tym samym czasie – obniża się stężenie leptyny. Nasze komórki tłuszczowe odgrywają dużą rolę w zwiększaniu insulinoodporności podczas redukcji ilości snu.

Jedynym sposobem, aby zapobiec temu i wpłynąć na komórki tłuszczowe jest – odpowiednia ilość snu. Postaraj się, aby odpoczynek był twoim priorytetem. Jeśli jesteś w stanie wykonywać trening 5 – 7 dni w tygodniu i jeść 5 – 6 posiłków dziennie – jestem pewien, że możesz również zaplanować 8 godzin snu. Nie zapominaj o tym, że regeneracja jest czynnikiem, który wspiera twoje wysiłki odchudzania.

Jesteś zbyt słaby (sfera psychiczna – emocjonalna)

Niektórzy uważają, że mięśnie brzucha można zbudować w kuchni. Inni twierdzą, że szczupłe ciało jest kształtowane na siłowni. Jestem pewien, że obie te przekonania miały swoje miejsce również w twojej głowie. Główne założenia diety są tworzone w momencie, kiedy nie ma nikogo obok ciebie. Wyobraź sobie sytuację. Jest godzina 10 : 30 w nocy, jesteś trochę zmęczony, znudzony i masz ochotę coś zjeść. Co wtedy zrobisz?

Jeśli postrzegasz siebie, jako osobę, która zmaga się z tłuszczem – idź do kuchni i zapomnij o tych wszystkich pokusach. Twoja motywacja do osiągnięcia smukłej sylwetki powinna skierować cie w stronę łóżka. W ten sposób poprawisz swoją tolerancję na glukozę. Wewnętrzna pewność siebie – która jest głęboko zakorzeniona w twojej psychice jest kluczem do sukcesu! Powinieneś stworzyć pozytywny obraz samego siebie.

Poniżej znajdują się 2 obszary na które można oddziaływać w celu wzmocnienia sfery psychicznej:
– zobacz siebie w najlepszym świetle
Bardzo łatwo jest wspominać czasy, kiedy oszukiwałeś stosując dietę, wybierałeś sen, zamiast treningów i przyzwalałeś na to, aby twoja waga była o 6 kg większa, niż powinna być. Myślenie w ten sposób w niczym nie pomaga. Zamiast negatywów zobacz pozytywne rzeczy!

Przypomnij sobie czasy, kiedy wykonywałeś dodatkowe serie ze sztangą podczas treningów. Wyobraź sobie to uczucie po ich zakończeniu – kiedy czułeś się dobrze. Będziesz zawsze już spoglądał na siebie, jak na taką osobę. W efekcie, taki właśnie się staniesz!

– pomyśl o sobie, a nie o innych ludziach!
Wiem, że wielu z was czuje się bardzo źle myśląc o swoim rozwoju. Często wnioski, jakie wyciągamy są denerwujące. Możemy godzinami siedzieć i spoglądać na zdjęcia sportowców : Ronnie Coleman albo Jay Cutler – a może któregoś z trenerów Tnation. Z pewnością jest bardzo wiele osób, które podziwiamy i dzięki którym jesteśmy zmotywowani. Często również ich sukcesy nas frustrują.

Denerwujemy się, że nie wyglądamy jak oni. Denerwujemy się, że nasze postępy przychodzą zaskakująco wolno. Powinieneś zdać sobie sprawę, że te osoby nie są odpowiednie, abyś się z do nich porównywał i z nimi konkurował.

Troszcz się jedynie o siebie. Myśl tylko o sobie. Nie porównuj się do nikogo. Powinieneś kierować się głównymi zasadami : trenuj ciężko, odżywiaj się prawidłowo, monitoruj swoje wyniki i dostosuj do nich swoje działania. Wszystkie te elementy są pod twoją kontrolą!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2013 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone.
O mnie | Kontakt